Biblioteka informacji

Najciekawsze informacje dostępne w sieci.

Projekt logo

brak komentarzy

Tworzeniem logotypów i logo firmy zajmują się graficy komputerowi. Najlepiej byłoby gdyby właśnie w tej kategorii się specjalizowali. Profesjonalne logo jest częścią identyfikacji wizualnej, która wyznacza charakter odbioru społecznego firmy, czyli to w jaki sposób jest ona postrzegana na rynku. Przed podjęciem projektowania każdego logo grafik komputerowy powinien utworzyć brief. Powinien on zawierać odpowiedzi na pytania:

Jaka jest historia firmy?
Kto stanowi jej zasadniczą konkurencję?

Należy a przy tym określić w nim cel:

Jaki jest ogólny cel nowego projektu/wzoru?
Co ma zakomunikować i dlaczego?
Czym różnią się firmowe produkty/usługi/organizacja od konkurencji?
Czy ma to być całkowicie nowy projekt, czy tylko uaktualnienie obecnego?
Jakie były wcześniejsze działania w zakresie podejmowanych kompanii reklamowych – m.in. czy działa już witryna dotycząca marki?

Dd briefu właśnie tworzenie logo powinno się zacząć, ażeby logo dobrze oddawało charakter działalności firmy. Dla jego fachowego wyglądu trzeba pamiętać o minimalizmie. Bardzo dobre logo nie jest zwykle bogatym, trudnym rysunkiem, gdyż takowe może utrudniać zapamiętanie i identyfikację firmy (polecam: http://www.marketing.actinea.pl/projektowanie-logo). Logo ma z nią się bezpośrednio kojarzyć. Loga najbardziej znanych na świecie firm są bardzo uniwersalne i przejrzyste. Bardzo ważna w tym wszystkim jest ponadczasowość. To, co jest modne w tej chwili, niekoniecznie modne będzie za kilka lat działalności firmy. Profesjonalni graficy komputerowi o tym wiedzą i dlatego najlepiej im zlecić wykonanie logo.

Sprawdź również informacje na stronie: http://www.poradnik.evito.pl/projektowanie-logo

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.